تازه ترین خبرها
1396/11/16 تاریخ ثبت:
طرح غربالگري دانش آموزان اضافه وزن و چاق
دبستان پسرانه باقرالعلوم
 
طرح غربالگري دانش آموزان اضافه وزن و چاق
 
 

عوامل متعددي در بروز اضافه وزن و چاقي نقـش دارند كه شامل عوامل ژنتيكي، فيزيولوژيكي، محيطي و عاطفي- رواني است. عادات غذايي خاص از جمله افراط در مصرف مواد چرب، شكلات، نوشابه هاي گازدار، چيپس و عدم تحرك از عوامل موثر در بروز اضافه وزن و چاقــي است. مطالعات انجام شده در امريكا نشان داده اسـت كه خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي- عروقي در مردان و زناني كه در دوره نوجواني اضافه وزن داشته اند افزايش مي يابد.
 
 
با توجه به اينكه چاقي زمينه ساز انواع بيماري هاي متابوليك ماننــد بيماريهاي قلبي -عروقي، ديابت، افزايش فشار خون وانواع سرطان ها مي باشد، بايد به دانش آموزان توصيه شود كه در برنامه غذايي روزانه از پنج گروه غذايي اصلي و گروه متفرقه در حد تعادل استفاده نمايند.
 
با توجه به طرح غربالگري دانش آموزان اضافه وزن وچاق وهماهنگي با مركز بهداشت پل شهرستان جلسه اي در روز هاي دوشنبه وچهارشنبه در تاريخ هاي 16و18بهمن ماه 1396باحضوركارشناس تغذيه سركار خانم آقابابايي براي اوليا برگزار گرديد. اميد است اولياي گرامي از صحبت هاي عنوان شده درجلسه بهره مند شده باشند و بتوانند نقش موثري در پيشگيري از بيماري هاي متابوليك و در نتيجه سلامتي فرزندان خود داشته باشند.
 
 
 
44 تعدادبازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal